Drodzy Diecezjanie,

 

kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.

Drodzy Diecezjanie,

Po długich zmaganiach z pandemią koronawirusa, w których uczestniczymy jako wspólnota wierzących, znosząc uciążliwe, choć konieczne ograniczenia, możemy coraz bardziej cieszyć się wytchnieniem. Choć pandemia się jeszcze nie skończyła, to obecna sytuacja pozwala nam swobodniej gromadzić się na wspólnym świętowaniu.

Liturgia Wielkiego Tygodnia, oraz Msza św. niedzielna o 11.30 będą transmitowane za pośrednictwem internetu na YouTube na kanale naszego organisty „Arek M. Niegosław

Tegoroczne śniadanie wielkanocne znów spożywane będzie w czasie epidemii. Zachęcamy, aby w rodzinach wykorzystać ten czas do odprawienia krótkiej liturgii domowej. Tradycyjną święconkę stanowić będą pokarmy pobłogosławione przez prowadzącego modlitwę.

Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to – dla nas katolików i innych chrześcijan na całym świecie – najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii.
W tym niełatwym czasie obejmujemy naszą myślą wszystkich chorych, ich rodziny oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności, zawierzając ich życie Miłosiernemu Bogu.

Z inicjatywy bp. Tadeusza Lityńskiego powstała specjalna aplikacja na smartfona - "Bliżej chorych". Znajdziemy w niej m.in. modlitwy przed operacją i po operacji, a także kontakty do wszystkich kapelanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej posługujących w szpitalach.

Uroczystości pogrzebowe bpów Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza odbędą się we wtorek, 26 stycznia w Gorzowie Wlkp.

Msze św. żałobne w intencji zmarłych pasterzy będą odprawiane w Gorzowie Wlkp. również wieczorem dnia poprzedzającego.

Szczegółowy program ceremonii żałobnych:

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób coroczna kolęda w tradycyjnej formie jest bardzo ważna. Z powodów wiadomych nie jest ona możliwa w taki wymiarze jak dotychczas. Jeżeli ktoś ma pragnienie spotkania się z księdzem, aby wspólnie pomodlić się w domu, poświęcić mieszkanie, pobłogosławić rodzinę, to może zaprosić księdza na taką wizytę. Można to uczynić osobiście w zakrystii lub poprzez udostępniony formularz rezerwacyjny. Z powodów organizacyjnych poszczególne miejscowości są przypisane na konkretne dni, jeśli jednak dzień czy pora nie odpowiada, można w uwagach napisać propozycję innego terminu.

Zachęcamy do zapisów na indywidualną kolędę!

Zarezerwuj tutaj.

Jak przeżyć duszpasterski wieczór kolędowy w izolacji?

 

Jak przeżyć kolędę bez księdza? Do niedawna takie pytanie wydawałoby się jakimś żartem, bo przecież wizyta duszpasterska, na którą księża wybierają się zwykle po Bożym Narodzeniu, to nasza polska tradycja, tym bardziej że w Polsce wciąż mamy wielu księży i możemy liczyć na wspólne spotkanie w naszym domu. Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy niemal całego życia społecznego, w tym także wielu działań we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. Inaczej też, zupełnie wyjątkowo, będziemy przeżywać tegoroczną wizytę duszpasterską.

Poniżej znajduje się propozycja przeżycia „Wieczoru kolędowego” w rodzinie lub dla osób żyjących samotnie. Dzień kolędy składa się z dwóch części: Mszy św. w kościele i celebracji w rodzinie.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

DEKRET

Prot. n. 866/20/I

Udziela się daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

 

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Przyjaciele Jezusa i Maryi!
Kapłani, siostry zakonne oraz wszyscy świeccy,

zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 roku.

 

Las. Różnorodność form przyrodniczych, bogactwo natury, piękno otaczające człowieka, urok radujący serce.

M jak…

Konferencje dla młodzieży, małżeństw, mężczyzn…

 

Zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi w kościołach i kaplicach od niedzieli 17 maja na 1 osobę musi przypadać 10 m2 powierzchni użytkowej (czyli tych przestrzeni, które w normalnym czasie są dostępne dla wiernych), z wyłączeniem celebransa i usługujących, oraz z zachowaniem dystansu 2 metrów od siebie. W związku z tym dopuszczalna liczba wiernych mogących przebywać w kościele wynosi: w Niegosławiu 38 osób, w Chełście 17 osób, w Karwinie 16 osób. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu w ławkach należy zaznaczyć miejsca, które mogą zajmować gromadzący się w kościele.

Dziś powiedziałby nam „Nie lękajcie się”

W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku? Jako pierwsze przychodzą nam na myśl słowa: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Kantego
Niegosław 68
66-530 Drezdenko

kontakt

Kancelaria parafialna

wtorek 1500 - 1600
piątek 1500 - 1600

więcej

Wyszukaj na stronie

Ciasteczka

Strona używa ciasteczek (plików cookies) aby dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.

OK