1. W środę popielcową – 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Niegosławiu o godz. 11.00 i 16.30, w Karwinie o 15.30 i Chełście o 10.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  2. Od najbliższego piątku, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątek będzie to Droga Krzyżowa w Niegosławiu przed Msza św., tj. o godz. 16.15, w Chełście o 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale w Niegosławiu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30, w Karwinie i Chełście przed Mszą św.
  3. Jako pomoc w przeżywaniu czasu Wielkiego Postu proponujemy „Wielkopostną Zdrapkę” To już siódma edycja Zdrapki Wielkopostnej pod tegorocznym hasłem: “Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe” Łk 14, 17. Celem autorów projektu jest wsparcie wspólnot parafialnych w odtworzeniu zerwanych przez pandemię relacji, zacieśnienie więzi z innymi, z parafią i z Bogiem. Może ona pomóc pokonać negatywne skutki izolacji społecznej. Realizacja zadań ukrytych pod zdrapką rozpocznie się w Środę Popielcową 17 lutego, a zakończy w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Zachęcam, by w każdej rodzinie znalazła się taka pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu. Można ją otrzymać w kościele.
  4. Dziś zapraszam rodziców wraz z dziećmi klas trzecich ze szkoły w Chełście na spotkanie, katechezę i poświęcenie świec pierwszokomunijnych do Niegosławia po Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych, starszych, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Do wieczności odeszła w zeszłym tygodniu: Natalia Szydziak  z Niegosławia.

Wieczny odpoczynek…