1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w piątek uroczystość św. Józefa – z racji święta nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Nabożeństwa wielkopostne w naszych kościołach: W piątek Droga Krzyżowa w Niegosławiu o 16.45, w Chełście o godz. 1745, w niedzielę Gorzkie Żale w Niegosławiu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1130, w Karwinie i Chełście przed Mszą św.
  3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zachęcam do uczestnictwa w drodze krzyżowej w Niegosławiu lub Chełście.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  5. Caritas Diecezji jak co roku rozprowadza świece wielkanocne. Część ofiar z dystrybucji ma zostać przeznaczona na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla mężczyzn w Żukowicach oraz wsparcia dla seniorów. Ofiara za świecę to 15 zł.
  6. W związku z sytuacją epidemiczną nie przewidujemy w tym roku tradycyjnych rekolekcji. Planujemy zorganizować dyżury w konfesjonale w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 26 i 27 marca, by każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty w bezpiecznych warunkach, unikając nadmiernych kolejek czy zgromadzeń.
  7. Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego łask w rozpoczętym tygodniu. Prosimy pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!