1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień świętości życia. Okazja do duchowej adopcji dziecka poczętego. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa poświęcenie gałązek palmowych.
  2. Nabożeństwa wielkopostne w naszych kościołach: W piątek Droga Krzyżowa w Niegosławiu o 16.45, w Chełście o godz. 1745, w niedzielę Gorzkie Żale w Niegosławiu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1130, w Karwinie i Chełście przed Mszą.
  3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zachęcam do uczestnictwa w drodze krzyżowej.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  5. Caritas Diecezji jak co roku rozprowadza świece wielkanocne. Część ofiar z dystrybucji ma zostać przeznaczona na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla mężczyzn w Żukowicach oraz wsparcia dla seniorów. Ofiara za świecę to 15 zł.
  6. Wielkopostna spowiedź w naszej parafii w piątek i sobotę. W Niegosławiu od godz. 16.00 do 19.00, w Chełście w sobotę od godz. 10.00 – 11.00, w Karwinie w sobotę od 11.00 – 11.30. Prosimy skorzystać w te dni . Staramy się umożliwić bezpieczne warunki, unikając nadmiernych kolejek czy zgromadzeń.
  7. Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego łask w rozpoczętym tygodniu. Prosimy pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!