1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski; jest to także święto państwowe Konstytucji 3 Maja – dzień wolny od pracy. Porządek mszy św. niedzielny. Odpust w Chełście – nabożeństwo majowe przed mszą o godz. 1000.
  2. We wtorek wspomnienie św. Floriana – patrona m.in. strażaków. Specjalna Msza św. w ich intencji tego dnia o godz. 1600 w Niegosławiu, a po niej poświecenie odnowionej kapliczki św. Floriana w Kawczynie.
  3. W czwartek obchodzimy  święto Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – patrona Polski.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 900.
  5. W sobotę – 8 maja Pierwsza Komunia św. w Niegosławiu o godz. 1100. W związku z ograniczeniami liczby osób przebywających w kościele w uroczystości wewnątrz świątyni poza dziećmi mogą przebywać jedynie rodzice. Pozostałych Gości zachęcamy do uczestnictwa na zewnątrz, przed kościołem. Spowiedź dzieci i ich rodzin, gości w piątek o godz. 1600.
  6. Mamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej – nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 1745, przed Mszą św.
  7. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. tych, którzy fizycznie nie uczestniczą w liturgii w świątyni. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. W niedzielę udzielana jest Komunia św. o godz. 1500 w kościele w Niegosławiu dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. jedynie za pośrednictwem, radia, telewizji bądź internetu.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy w związku z zaistniałą sytuacją wspierają parafię składanymi ofiarami czy to do puszki w kościele, czy na konto parafii, czy też drogą elektroniczną.
  9. Wszystkim parafianom, gościom, uczestnikom Mszy św. życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Proszę pozdrowić wszystkich, którzy nie mogą z nami tu dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

 

Do wieczności Bóg powołał w ubiegłym tygodniu Elżbietę Graś z Moczydeł.

Wieczny odpoczynek…